Yaz’ a İnce Girin

Kıskandıran incelik

Yaz geliyor ve her kadın gibi siz de incecik bir görünüme kavuşmak istiyorsunuz. Aslında işiniz göründüğü kadar zor değil. Tek yapmanız, gereken 6 altın kuralı uygulayabilmek….

Kilo vermeyi bekleyecek kadar zamanınız yok mu? Diyet ve sporla uğraşmadan daha ince ve zarif mi görünmek istiyorsunuz?Aslında işiniz sandığınız kadar zor değil… İyi görünmenin yolu sadece zayıflamaktan geçmiyor. Doğru kıyafetlerle daha zayıf ve ince görünmenin püf noktaları da var. İşte modacılardan daha zayıf görünmenizi sağlayacak 6 öneri..

1. Tek renk kullanın..
Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi koyu renkli elbiseler giyin. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giyebilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenleri bulunan giysiler de olabilir. Eğer rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbise olarak sizde nasıl durduğuna da bakın.

2. Kumaşları seçin!

Katı, sert ve ağır hatta yapışan kumaşlardan uzak durun. En iyi seçim hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşlardır.
3. Vücudunuza göre…
Geniş omuzlarınız varsa, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmayın. Üstünüzü daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı elbiseler, V yakalı üst ve etek veya bol pantolonları tercih edin. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun sizi dik gösteren kıyafetleri arayın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçin.
4. Basenler
Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, rahat pileli, bel kısmı büzgülü etek ve pantolonlar tercih edilebilir. Modaya uygun, düz çizgiler yan cepli ya da cepsiz modeller seçin. Basenleri küçük göstermek için beli düz yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar arayın. Daha uzun ve zayıf görünüm için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hafif dantel ya da örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok uzun olmamasına dikkat edin.
5. Kesim ve dikişleri inceleyin
Giysilerinizde, özellikle ceketlerde kare şekillileri ya da sıkı saran modelleri tercih etmeyin. Bunun yerine hatları hafif belli eden modelleri tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.

6. Ayakkabıları unutmayın

Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi sanmayın. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı deneyin. Ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler, ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine, kısa topuklu ya da üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar giyin. 5 cm’lik topuk sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan uzak durun. Bunlar bacaklarınızın daha kısa gösterir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir