Karaciğer Nasıl Temizlenir?

Karaciğer evde nasıl temizlenir? Karaciğere iyi gelen şeyler.

İnsanların tükettiği birçok besinin hemen hemen karaciğerler ile bir bağı bulunur. Abur cubur gibi bir çok besin karaciğer e zarar verebilir.

Bu tarifdeki malzemeler birikentoksinleri atar, iltihabı azaltır ve metabolizmayı hızlandırır karaciğeri korumaya yardımcı olur. Dr. Muammer Yıldız bu kürde olması gerekenleri ve nasıl hazırlandığını açıkladı.

Malzemeler

2 yemek kaşığı. rendelenmiş zencefil
Bir limon suyu
2 kereviz sapı
Domates suyu – 1 su bardağı
acı biber – bir tutam
Kimyon – bir tutam

Bir blendera tüm malzemeyi atın sonra bir bardağın içine dökün ve afiyet olsun. Her gün bu karışımı tüketin. 72 saat içinde farkı hissedeceksiniz. 3 gün yeterli. Sene de 2-3 kere bu kürü yapmak fayda sağlar.

Malzemelerin sağlığa yararları

Zencefil

Toksinler ve serbest radikallerin neden olduğu karaciğer hasarına karşı Korur. Buna ek olarak, zencefil de karaciğer kanseri önler.

Limon

C vitamini yüksek miktarda yanı sıra, Limon da toksinlerden karaciğeri korumak için yeteneğine sahip (narenciye bioflavonoid)

Domates Suyu

Beslenme dergisinde yayınlanan bir çalışmaya Göre, domates suyu kilo kaybını hızlandırır, kolesterolü düşürür ve iltihabı azaltır.

Acı Biber

Bazı çalışmalar, kırmızı biber iştah bastırmak ve uzun süre tok hissetmemize neden yeteneğine sahip olduğunu keşfettiler. Ayrıca, acı biber aynı zamanda iltihapı azaltmaya yardımcı olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir