Kadınlarda idrar kaçırma tedavileri

 Kadınlarda idrar kaçırma tedavileri

İdrar kaçırma, kadınlar için önemli bir sorun olmasına rağmen utandıkları için doktora başvurmaktan çekiniyorlar. Oysa ki günümüzde gelişmiş tedavi yöntemleri bulunuyor

Özellikle normal doğum yapmış, iri çocuk dünyaya getirmiş, menopoza yaklaşmış kadınlarda idrar kaçırma sorununa sık rastlanıyor. Bu hastalıkta genetik yatkınlık önem taşıyor. Çok sayıda doğum yapmış kadının eğer genetik yatkınlığı yoksa idrar kaçırma gibi bir sorunu da olmayabilir.


GÜLMEKTEN KORKMAYIN!
Kadınlar idrar kaçırma sorunlarını kimseye açamıyor. Gülmek, hapşırmak, merdiven çıkmak, yere düşen bir cismi kaldırmak onlar için kabusa dönüşüyor. Oysa günümüzde çeşitli tedavi yöntemleri bulunuyor. Eğer rahim üçüncü derecede sarkmışsa, rahmin alınmasıyla birlikte bu operasyon yürütülüyor. Operasyonarın ana mantığı, aşağıya sarkmış olan idrar torbasını normal anatomik pozisyonuna getirmek.
EGZERSİZLE ÖNLEM ALIN
İdrar torbası, hastanın karnından yukarı doğru asılabildiği gibi, aşağıdan yukarıya doğru da asılabiliyor. Önlem almak için ise idrar yollarının kasılan tabakasını güçlendiren birtakım egzersizler var. Bunlar doktora danışılıp, öğrenilerek yapılabilir. Aşırı kilo almamaya da dikkat etmek gerekir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir