Zeytinyağının Saçlar için Önemi

Zeytinyağının Saçlar için Önemi

Mevsimler değişirken saçlarınız dökülür. Onlarla vedalaşmamak ve sağlıklı saçlara sahip olmak için zeytinyağı ve doğanın sunduğu eşsiz kaynaklardan yararlanın…

Saçlarınız sağlıksız ve cansızsa, üstüne üstlük bir de fena halde dökülüyorsa paniğe kapılmayın. Ya da tek çareyi onları kestirmekte aramayın. Doğanın sunduğu kaynaklar canlı, parlak ve gür saçlara kavuşmanızı sağlayabilir. Yeter ki bunun için zaman ayrın. Doğal güzellik uzmanları, yaz gelirken cildimize yaptığımız gibi saçlarımıza da hak ettiği değeri vermemiz gerektiğini söylüyor. Uzmanlar, gerekli zamanı ayırarak bakımını yaptığımız sürece saç dökülmesinin önüne geçileceğini anlatarak, “Saçlar kadınların en çok zaman ve para harcadığı süsleridir. Bitkisel şampuanların yanı sıra evde doğal malzemelerle hazırlanacak maskelerle saçlar beslenir ve kuvvetlenir” diyor.
Zeytinyağına önem verin
Sağlıklı bir beslenmenin de saçlar için önemli olduğunu vurgulayan güzellik uzmanları, vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerine karşı özellikle bu mevsimde bol bol meyve ve sebze yemeyi öneriyor. Saç için organik yağ çeşitlerinden faydalanabileceğini anlatan uzmanlar, yağlar arasında saçlar için en faydalı olanın zeytinyağ olduğunu vurguluyor. Cilt için de çok faydalı olan zeytinyağının saçlar için hazırlanan maskelerde sıklıkla kullanıldığına değinen uzmanlar, zeytinyağının tek başına da kullanılabilir olduğunu söylüyor. Uzmanlara göre zeytinyağı, saç bakımının yanı sıra kepeklenme, saç kıran gibi sorunlara da doğal çözüm önerileri sunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir