Yakını göremeyenlere müjde!

Yakını göremeyenlere müjde!

gözTürk göz hekimi Sinan Göker’in geliştirdiği yeni tedavi yöntemi, dünyada ilk kez 40 yaş üzeri insanlarda meydana gelen yakını görme sorununu 15 saniye süren bir tedavi yöntemi ile ortadan kaldırıyor.
Herhangi bir yan etkisi olmayan ve kişiye acı vermeyen yeni geliştirilen yöntemle yakını göremeyen, yani yakın gözlük kullanmadan gazete ve kitap okuyamayan hastalar, operasyonun ertesi günü net bir şekilde görmeye başlıyor…
Operatör Dr. Sinan Göker, bu yeni uygulamanın göz tedavisinde bir çığır açacağını belirterek, bunun Türk tıbbı açısından çok önemli bir gelişme olduğunu açıkladı.

“Kalıcı olarak düzeltiyoruz”
Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan İstanbul Cerrahi Hastanesi Göz Bölümü Başkanı Operatör Dr. Sinan Göker, “Bu olay, Türk tıbbi açısından çok önemli bir gelişme. Son 15-20 yıldır böylesi bir gelişme yaşanmamıştı. Yakın görme sorunu bu tedavi yöntemi sayesinde ortadan kalkacak. Yaşa bağlı presbiyopinin tedavisi bugüne kadar gerçekleştirilemedi. Daha önce bazı tedaviler denendi. Ancak başarılı olamadı. Yani, yakın düzelirken uzak bozuluyordu. Bu yeni yöntemle, yakın görme sorununu kalıcı olarak düzeltiyoruz. Hasta artık uzağı da net görebiliyor. Bu yöntem, dünyada ilk defa uygulanıyor. Korneada kesim yapılmadan, lazer ışınları korneanın orta tabakısına etki ediyor. Yaklaşık 15 saniyelik işlemle bir değişiklik gerçekleştiriliyor…
“Çok iyi sonuçlar aldık”
Uygulama ilk olarak 6 ay önce başladı. Geliştirilen cihazı Kolombiyalı göz doktoru Luiz Ruiz ile uyguladık. Kolombiya’da 300’e yakın hasta tedavi edildi. Bu tedavi yöntemini Türkiye’de ise 1,5 ay önce başladık. İlk tedavilerde çok iyi sonuçlar aldık. Çok kısa sürmesi ve emniyetli olması tedavinin en önemli özelliği. Enfeksiyon kapma durumu olmuyor, ağrı hissedilmiyor. Kornea içinde sadece hava kabarcıkları görülüyor. Yarım saat sonra kabarcıklar da ortadan kalkıyor. Tedaviden bir kaç saat sonra hasta görmeye başlarken asıl net görme bir gün sonra gerçekleşiyor. Yakın tedavisi ile ilgili tam istediğimiz neticeler alınamıyordu. Buradaki asıl problem kişinin uzağı görme sorunu yaşamadan yakını görmesini sağlamaktı. Bu da artık bir yeni uygulama ile başarılmış oldu. Bu konu ilk defa Türkiye’de açıklanmış oluyor.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir