Göbeği Eritme Yolları

Göbeği Eritme

Mükemmel bir karın, düz gergin ve seksi bir bel formuna sahip olmak her kadın gibi sizin de rüyanızsa önerilerimize kulak verin.
Kıskandıran bir forma sahip olmak elinizde. Bugün size önereceğimiz ipuçlarını değerlendirin ve hayal ettiğiniz vücut ölçülerine kavuşun. Vücudunuzun her santimetrekaresinde zinde bir görüntü için tüm proporsiyonların çalışması şart. Bu programla bir-iki hafta içinde vücudunuzda meydana gelen mucizevi değişikliklere siz de inanamayacaksınız.

EGZERSİZ ŞART
Egzersizden asla vazgeçmeyin… Karın kasları düzenli egzersizle çabucak oluşur, egzersiz yapılmadığında da bir o kadar çabuk kaybolur. Şimdi eğer her gün egzersiz yapmaya gönüllüyseniz bu yazıyı okumaya devam edin. Kadınlar için en kolayı yürüyüş. Ancak bu sırada yapacağınız nefes alışverişleriyle karın kaslarınızı da çalıştırmanız mümkün. Aynı zamanda ünlü top modellerin de kaslı karınlarının sırrı olan bu nefes metodu oldukça basit. Yürüyüş sırasında attığınız üç adımda nefes alın ve karnınızı gerginleştirin. Daha sonraki diğer üç adımda nefes verin ve kaslarınızı serbest bırakın. Aynı hareketi sonraki adımlarınızda da tekrarlayın. Başlangıçta kendinizi buna konsantre etmeniz gerekse de bir süre sonra otomatik olarak yapabileceğinizi fark edeceksiniz. Bu arada haftanın en az üç günü 15- 20 dakika yürümeyi ihmal etmeyin.
EVDE PİLATES
Eğer yürüyecek zaman bulamamaktan şikayet ediyorsanız o zaman size son dönemin gözdesi pilatesten bahsetmekte yarar var. O da tıpkı yürüyüş gibi derindeki kasları hedef alan, formda ve sıkı karın kasları yaratan efektif bir egzersiz şekli sunuyor. Bir sandalyenin ucuna oturun. Kollarınızı rahat bir şekilde vücudunuzun iki yanına bırakın. Bu sırada göğüs kafesinizin açılması için burnunuzdan nefes alın. Şimdi kalça kaslarınızı gerginleştirin bu sırada göbek deliğinizi omurganıza yapıştıracakmış gibi içinize çekin. Gerginliğinizi bozmayın ve belinizi yukarıya doğru esnetin. Aynı zamanda uzun ve derin nefes vermeyi ihmal etmeyin. Nefes alıp verme sırasında 10’a kadar yavaşça sayın. Aynı hareketi 10 kez tekrarlayın. Bu egzersizin en güzel yanı işyerinde ya da tatilde kolaylıkla uygulanabilir olması. Ve bir ekstra ipucu daha; başınız yukarıda. Mükemmel bir duruşla saniyeler içinde gergin bir karın… Omurganızı gerdiğinizde vücudunuzun orta kısmı anında birkaç santimetre daralır. Boynunuzu uzatın, omuzlarınızı geri atın ve sırtınızı düzleştirin. Mükemmel… Otururken de tüm bunları düşünmeye gayret edin.
DÜZENLİ UYGULAYIN
Bikininin üzerinde küçük bir karın belki seksi görünebilir ama kesinlikle feminen değil. Bazen zayıf kadınlarda bile bu görüntüye rastlıyoruz. Çünkü genlerimiz vücudumuzdaki yağ oranını erkeklerden çok daha fazla olarak programlamıştır. Alfa olarak adlandırılan bu yağ hücreleri, özellikle karın bölgesinde diğer bölgelere oranla daha fazla depolanmıştır. İyi haber ise kozmetik markalarının, bu küçük fazlalıkları ortadan kaldırma ve yenilerinin de oluşumunu önlemek üzere geliştirdiği özel kremlerin ve bantların etkili olmaları. İçerdikleri kafein, kakao ya da yorgun kasları alarma geçiren şeker blokajlarıyla, depolanmış lipidler serbest kalıyor ve dokulardaki fazla suyun atılması sağlanıyor. Bazı kremler de “ısı” etkileriyle yağın erimesini sağlıyor. Önemli olan bu tarz kremleri günde iki kez düzenli olarak uygulamak. Hücrelerdeki yağ oluşumunu engellemenin gizli bir sırrı da kan dolaşımını harekete geçirmek. Bunun için her gün duş sırasında bir sünger ya da banyo masaj aletiyle cildinizi hafif kızarana dek dairesel hareketlerle ovabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir