Horlama radyofrekans yoluyla çözülebiliyor

Horlama radyofrekans yoluyla çözülebiliyor

Erişkinlerin en az yüzde 45’i horluyor. Horlama daha çok erkeklerde görülüyor. Bu sorundan kurtulmak için en yaygın yöntemler arasında radyofrekans yer alıyor….
Uzmanlara göre, ülkemizde horlamaya bağlı olarak nefesi durarak hayatını her gece 2 kişi kaybediyor. Uykuda solunum durması “uyku apnesi” olarak adlandırılıyor. Bu tedavi edilmesi gereken çok ciddi bir hastalık. Çünkü uyku apnesi olan hastalarda, örneğin üç kat daha fazla yüksek tansiyon ve üç kat daha fazla felç görülüyor.
Bu insanların kalp krizi geçirme riskleri ise aşırı derecede horlamayan insanlara göre dört kat daha fazla oluyor. Uyku apnesinin en sık görüldüğü yaş dönemi ise 30-50 yaşlar arasında değişiyor. Radyofrekans tedavisi ise horlama tedavisinde hastalara sunulan seçeneklerden biri… Radyofrekans dalgalarıyla solunum yollarındaki tıkanıkların giderildiği bu yöntemin başarı oranı yüzde 88 civarında… Uyku apnesi özellikle kilolu insanlarda ve erkeklerde daha fazla görülüyor. Çünkü erkeklerde yağlar daha çok boyun civarına yerleşerek daha sonra hava yollarına yığılmaya başlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir