Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı

Doğal mucize

saçHer kadın saçlarının güzel ve bakımlı görünmesini ister. Ufak dokunuşlarla saçlarınıza yeni bir hava katabilirsiniz….
Saçlarınızın daha güçlü ve bakımlı görünmesi için birkaç küçük ipucu:
Uzaması için:
Bir adet turpu rendeleyip suda yarım saat kadar pişirip süzün. Elde ettiğiniz turp suyuna yumurta sarısı ilave edip iyice çırpın. Bulamaç haline geldikten sonra saçlarınızı ovarak yıkayın. Koyu renk saçlı kişilerin uygulayabileceği bir başka bakım yöntemi: İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 kaşık kakao yağını, 1 kaşık susuz lanolini bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın. Bu karışımdan 1 kaşık kadarını alarak buna 1 kaşık su katın, iyice karıştırın. Bu sıvıyı ovarak başınıza sürün ve 15 dakika ile yarım saat arasında bekleyin. Ardından saçınızı yıkayıp durulayın. Bu tedavi koyu renk saçlara yeni bir canlılık ve parlaklık verir.

Parlak saçlar için:
1 yumurtanın sarısı ile 2 kaşık zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine sürüp masaj yapın ve 10 dakika bekleyin. Sonra durulayın. Saçlarınızın parladığını göreceksiniz.
Besleyici maske:
1 yumurta sarısı, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 kaşık badem yağı ve 2 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.
Temizlik:
Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ya da sirkeyi saçlarınıza döküp, masaj yaparak iyice yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu, saçlarınızdaki tüm kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir.
Dökülmeler:
Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Şampuanla yıkayın.
Yumuşak saçlar
Bir miktar badem yağına çeyrek fincan elma sirkesini ekleyerek karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar dökün.
Kepekli saçlar için:
2 kaşık limon suyunu 4 bardak suya ilave edip ılıtın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir