Yüz metoterapisi ile gençleşmek moda!

Yüz metoterapisi ile gençleşmek moda!

Tıp alanında teknoloji durdurak bilmiyor. Son buluş ise kadınlarda yüz metoterapisi(gençlik iksiri) ile gençleşmek. 
Güzel bir cilt için doğru beslenip, bol oksijen tavsiye eden Femme Plast’ın sahibi Doç. Dr. İbrahim Aşkar, evde haftada bir yapılacak buz terapisi ve gece gündüz doğru nemlendirici ile cildin korunabileceğini söyledi. Aşkar, Tıp dünyasınında son günlerde ‘gençlik iksiri’ olarak anlandırılan yüz mezoterapisi (mezolifting) hakkında önemli bilgiler verdi… İşte ünlü estetisyenin ağzından gençlik sırları:

Doğal bir teknik
Otuzlu yaşlara gelindiğinde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar cildin yaşlanmasını hızlandırır. Böylece yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıklar belirmeye başlar ve derideki elastikiyet kaybıyla karşı karşıya kalınır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkma ortaya çıkar. Bunun üstesinden gelmek isteyen günümüz kadınları, ciltlerindeki bu kırışıklık ve sarkmalardan kurtulmak için teknolojinin tüm nimetlerinden cesurca faydalanıyor. Ciltteki kırışıklık ve lekelere karşı savaşmak için birçok teknik kullanılmasına karşın, yüz mezoterapisi (mezolifting) doğal olmasıyla diğer tekniklerden ayrılmaktadır.
B5 vitamini, bakır ve cinko
Özellikle orta yaş kadınları için şimdilerde gençlik iksiri haline gelen mezolift, yıpranmış ciltlerde adeta doping etkisi yaratıyor. Mezoterapide, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar orta deri tabakasına verilir. Son yıllara kadar iğneli, zaman zaman ağrılı, yer yer morarmalarla sonuçlanan bu işlem artık iğnesiz elektroporasyon yöntemiyle de yapılabilmektedir. Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi dediğimiz mezolifting işlemi boyun dekolte ve el sırtı gençleştirmede de kullanılmaktadır. Bu bölgelerde deri içine verilen maddeler cilde dolgunluk veren ve nem oranını dengeleyen hiyaluronik asit, A,D,C, B, E gibi antioksidan vitaminler, selenyum, ginko biloba, cildin sıkılaşmasında kullanılan DMHA maddesi B5 vitamini, bakır ve çinko elde edilmiş sıvı, jel yada krem şeklindeki kokteyllerdir. Yüz mezoterapisi cilde bebek cildinde olduğu gibi olağanüstü bir tazelik ve parlaklık verir. Cildi gerginleştirerek esnekliğini artrırır, kısacası cildi toparlar. Ayrıca mezolifting ile yeni oluşmuş pembe renkli cilt çatlakları ile lekelerin de belirli oranda tedavisi yapılabilmektedir.
Ağrı yok, kan yok
Kullanılan mezoterapi tabancası ile belirli oranlarda ağrı olsa da, iğnesiz mezoterapi yöntemi olan mezostar ile ağrısız, kansız, hızlı ve konforlu bir tedavi haline gelmiştir. Kişinin cilt ihtiyacına göre bilgisayarlı cilt analizinin öncesinde fotoğraflama yapılır ve tedavi planı hazırlanır. Seanslar ortalama 6-30 dakika sürer, seans sayısı ise 4-6’dır. Herhangi bir riski olmayan iğnesiz mezolifting işlemi için yaş sınırı söz konusu değildir. Özellikle çok sigara, alkol içen kişiler, güneş, floresan lamba ve solaryuma maruz kalan kişiler, yoğun iş ve stres ortamında cildine bakamayan tüm kadın ve erkeklerde iğnesiz mezolifting kolaylıkla uygulanabilir. Bir seans sonrası bile 5-10 yaş arasında gençleşme sağlanabilmektedir.
Bitkisel özlü losyon
Her ne kadar ölü hücrelerin atılmasını sağlasa da fazlası cildin doğal koruyucu yağ bariyerini ortadan kaldırır. Genelde kadınlar gün içinde hem keselenir, hem bitki özlü zayıf asit içeren losyon, hem de gece retinoid gibi yine cildi soyucu krem kullanır ve cildin koruyucu bariyerini ortadan kaldırır. Bunun yerine bu üç yöntemden en uygun olanlarını günde en çok iki kez kullanın.

Kaynak: www.femmeplast.com

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir