Uykusuzluk Problemine Çözümler

  • 03 Şubat 2017
  • 697 kez görüntülendi.
Uykusuzluk Problemine Çözümler

Uykusuzluk Sorunu Tedavisi

Birçok insanın yakındığı konulardan biriside uykusuzluk problemidir.Bu konumuzda uykusuzluk problemine çözüm olan maddeleri sıralayacağız.

Günde ortalama sekiz saat uyumak gerekirken, her üç yetişkinden biri uykusuzluk problemi yaşıyor. Peki uykusuzluğa karşı besinlerden faydalanmaya ne dersiniz? İşte uzmanlara göre uyumadan önce atıştırıldığında, gece rahatça uyumanızı sağlayacak besinler…

Bir çay kaşığı bal, içerdiği glukoz ile beyninizin oreksin üretimini etkiler. Oreksin üretilmediğinde ise vücut uyku durumuna geçer.

Muzlar kas gevşetici özelliği olan magnezyum içerir. Ayrıca kaliteli uyku uyumayı sağlayan seratonin ve melatonin hormonları açısından da zengindir.

Hindi, doğal antidepresan ve gevşetici triptofan bulundurur. Uyumadan önce hindi füme ya da hindi eti yiyebilirsiniz.

Yulaf, karanlıkta salgılanan uyku hormonu melatonin içerir. İnsülin üretimini tetikleyerek uyku getirmeye yardımcı olur.Yulaf, karanlıkta salgılanan uyku hormonu melatonin içerir. İnsülin üretimini tetikleyerek uyku getirmeye yardımcı olur.

Badem de triptofan açısından zengin bir besindir. Ayrıca içeriğindeki kas gevşetici magnezyum sayesinde güzel bir uyku vadeder.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ