Kolon Temizliği ( Bağırsak Temizliği) Nasıl Yapılır?

  • 17 Nisan 2020
  • 18 kez görüntülendi.
Kolon Temizliği ( Bağırsak Temizliği) Nasıl Yapılır?

İnsanların bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Kolon Temizliği yani Kalın Bağırsak Temizliği oldukça önemlidir.Kalın Bağırsak temizliği yapılmadığı taktirde sindirim sistemimizde aksamalar, ağrılar ve hastalıklar meydana gelebilir.

Kolon sistemi sağlıklı bir şekilde çalışmadığı zaman vucuttaki toksinleri emmeye başlar ve buda insan vucudunda ağrı, şişkinlik, kabızlık ve kilo alma gibi sorunlara yol açar.

Kolon sisteminin yani Kalın Bağırsak sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için neler yapılabilir onları hep birlikte incelemeden önce öncelikle ilaç kullanıyorsanız kesinlikle doktorunuza görünmeniz lazım.

Su ile Temizlemek
Su içmek bir çok şeye iyi geldiği gibi Kolon Temizlemek içinde yararlıdır.Düzenli su tüketimi, vücudunuza doğal bir şekilde zararlı toksinleri atar.Su içmek aynı zamanda doğal peristaltik etkiyi de uyararak yiyeceklerin sindirim sisteminden geçmesine yardımcı olur.

Elma Suyu ile Temizlemek
Elma suyu düzenli olarak bağırsak hareketlerini teşvik eder, toksinleri yıkar ve sindirim sisteminin yanı sıra karaciğer sağlığını da iyileştirir.

Limon Suyu İle Kolon Temizlemek
Limonun antioksidan özellikleri vardır ve yüksek C vitamini içeriği kolon temizliği için oldukça iyidir. Bu nedenle, limon suyu kolon temizliği için kullanılabilir. Bir limon suyu, bir tutam deniz tuzu ve biraz bal bir bardak ılık suda karıştırın. Bu çözümü sabahları aç karnına için.

Sebze Suyu İle Kolon Temizlemek
Katı yiyecekler yerine, günde birkaç kez taze sebze suyu için. Yeşil sebzeler, özellikle toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olan klorofil içerir. Ayrıca içinde bulunan vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler vücudunuzu sağlıklı ve iyi bir şekilde enerjilendirir. Ayrıca bitkisel çaylar da içebilirsiniz.

Lifli Gıdalar İle Temizlemek
Lif açısından zengin gıdalar tüketmek bağırsak hareketlerinizi canlandıracaktır. Lif bakımından zengin gıdalar yemek, zararlı toksinlerden kolonu temizlemeye yardımcı olacaktır. Lifler dışkıları yumuşak tutmaya ve bağırsak hareketini iyileştirmeye yardımcı olur; Bu durumda, vücut atık olan ürünleri hızlıca atabilir. Aynı zamanda, lif bakımından zengin besinler de herhangi bir bağırsak probleminden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Yoğurt İle Temizlemek
Düzenli olarak taze yoğurt yemek, kolonun sağlıklı kalması açısından iyi bir yoldur. İçerisinde bol miktarda probiyotik bulunduran yoğurt, sindirime katkı sağlayan yararlı probiyotikler içermektedir. Bağırsak için yararlı olan bu probiyotikler iltihaplı bağırsak hastalıklarıyla da mücadele etmektedir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ